هفتمین سالگرد تولد باشگاه مشتریان بانک ملت- اردیبهشت 97


 

باشگاه مشتریان بانک ملت هفتمین سال فعالیت خود را در برج میلاد تهران جشن گرفت. در این مراسم که مورخ 5 اردیبهشت ماه 1397 با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک ملت و شرکت مهندسی نرم افزار شقایق، با همراهی برخی از مدیران شرکای تجاری باشگاه مشتریان برگزار گردید، بیش از 1500 نفر از اعضاء، هفتمین سالگرد آغاز به کار این باشگاه را جشن گرفتند.

 

دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت، طی سخنانی ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین و تشکر ویژه از همکاران فعال در این حوزه، با اشاره به نامگذاری سال 1397 بعنوان سال حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری، به گردانندگان باشگاه مشتریان توصیه نمود ایجاد پیوند تجاری با شرکت‌ها و برند‌های معتبر داخلی را در دستور کار خود قرار داده و فعالیتهای خود را در جهت شناسایی شرکای تجاری جدید توسعه دهند. ایشان همچنین با اشاره به این نکته که تامین اهداف همه بازیگران باشگاه تضمین کننده بقاء، رشد و تقویت آن خواهد شد، بر لزوم استفاده از مدلی یکپارچه بر اساس منافع عادلانه همه بازیگران، تاکید نمود.

در ادامه مراسم دکتر مسعود کیماسی، رییس اداره کل بازاریابی، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های باشگاه طی سال‌های اخیر پرداخته و از تبدیل این باشگاهِ بزرگِ تجاری به یک نهاد اجتماعی خبر داد. دکتر کیماسی هدف باشگاه مشتریان را در یک کلام جلب رضایت سه گروه دانست: اعضاء باشگاه مشتریان، جامعه از طریق کارهای خیرخواهانه و شرکای تجاری.

اهدای جوایز برندگان طرح تشویقی کارشامال، حضور هنرمندانی همچون مهران غفوریان و امید حاجیلی از دیگر برنامه های این مراسم بود که با استقبال قابل توجه اعضاء روبرو گردید.